יהדות
הפוך לדף הבית
יהדות מידע יהודי חדשות דעות משפחה תרבות אוכל נשים חינוך
 שווה עיון:
בעל תפילה בימים נוראים

 
שאל את הרב - שאלות ותשובות ביהדות ובהלכה
דף הבית » שאל את הרב - שאלות ותשובות ביהדות ובהלכה » זיווג
 


» לצפייה בתשובות הרבנית שולמית בן שעיה
חיפוש
» מתקדם

 תגיות
   7 נקיים    אבות    אזכרה    אינטרנט    אירוח שבת    אירוסין    אישה    אישות    אישות ומשפחה    אמונה    אתרוג    בגידה    בחורה    בינו לבינה    בית    בית כנסת    בית מדרש    בית ספר    בעל    בר מצווה    ברית מילה    ברכה    ברכות    ברכות הנהנין    ברכות השחר    ברכת החמה    ברכת הלבנה    ברכת המזון    ברכת כהנים    בשר וחלב    בשרי    בת מצווה    גזל    גיור    גירושין    גניזה    גשם    דבר תורה    דברי תורה    דגים    דעות    דתי    הדלקה    הדלקת נרות    הוראה ותלמוד תורה    הורדות    הורדת שירים    החזר מס    היחיד והחברה
 אינדקס נושאים
 
» אינדקס נושאים ותגיות

זיווג

מתוך: אישות ומשפחה » שידוכין פורסם בה' בניסן התשע"ו
שלום כבוד הרב, מעניינת אותי מאוד השאלה האם יש אפשרות לפספס את הזיווג שנקבע לנו? תוכל בבקשה לתת לי סגולה לזיווג? תודה


התשובה:
שלום רב,

התשובה לשאלתך היא חד משמעית כן. אדם יכול לפספס את הזיווג שלו אם אינו שם לב לפרטים החשובים וכן שם לב לפרטים הלא חשובים.

אם את נפגשת עם אנשים רק שהם בעלי תואר מסוים, ואילו אלו שאינם בעלי תואר נפסלים על ידך מראש, סביר להניח שאת מפספסת את הזיווג שלך.
אם את מתייחסת רק להופעה חיצונית גובה, רזה/שמן, יופי, שיער וכדומה, יכול להיות שאת מפספסת את הזיווג.
וכן הלאה כאשר מתייחסים למשל למשפחה ממנה בא הזיווג, עשירות, מכובדות בקהילה, וכן הלאה כל מיני נושאים שכלל לא שייכים לזיווג וליכולת שלכם להקים בית טובאזי בבירור מפספסים את הזיווג בגדול.

יש לשים לב לאישיות של האדם, להנהגות שלו, ואז לא מפספסים.

לגבי שאלתך השנייה, א הייתי רוצה להתעשר מטיפשותם של בני אדם הייתי מספר לך על קסמי הקסמים של הסגולות, הם שווים מילוני ש''ח ואפילו מיליוני דולרים. אבל מה לעשות וטוב לי להיות רש ולא עשיר על חשבונם של אנשים תמימים ואומר לך במילים ברורות וחד משמעיות - אין סגולות ואני לא בבא, ולכן איני יכול לתת מה שאין.


בשום מקום בתורה לא כתוב על סגולות אבל בהחלט כתוב שעל האדם לבחור היכן הוא רוצה להיות, חומה הוא עושה כדי לבחור את הטוב והמועיל. קראי ספר דברים פרק ל' ולמדי מה הקב''ה מצווה עלינו . אנחנו לא חיים בעולם של קסמים וסגולות רק שקרנים ממציאים לחך את זה.

אז הסגולה שאני יכול לתת לך כדי שתצליחי להשיג את זיווגך - פיקחי עיניים וראי את אישיותו של מי שמוצע לך והתעלמי מכל השאר - כמו הוא אתיופי, תימני, פולני וכדומה, עורך דין רופא או סנדלר, כי לאוגורמים לך לא להשיג את מה שצריך להשיג.


בברכה
מאיר שמחוני
 
כתוב תגובה
גולשים נכבדים,
אנא הקפידו לכתוב הערות עינייניות ביחס לשאלה הנוכחית בלבד!
לצערינו, שאלות, הערות כלליות וכד' שאינן מתיחסות לשאלה, יימחקו מהמערכת.
בברכה, צוות שו"ת מורשת.
הנך מוזמן להגיב על זיווג
*שם:
  דוא''ל:
האם לפרסם את כתובת המייל בתגובה
*כותרת:
*תוכן:

אימות תווים:
 
רשימת התגובות  
עידכון - זיווג לא נכון., 23/06/2016
הבחור קיבל את המסר שמדובר בבחורה בלי מידות טובות ועם מניע צדדי לנישואין.

הוא היה בהלם מקבלת הידיעה. עקב תמימותו וטוב ליבו הוא פנה לארוסה כדי ללבן את העניין. הארוסה כמובן הכחישה שמדובר מצידה במניע אישי-צדדי לנישואין. היא העמידה פנים שהיא בהלם ממה שנודע לארוס. כעת יש מצב של מתח ביניהם. הוא עדיין לא ביטל את האירוסין. סביר להניח שההורים משני הצדדים ילחצו עליו לא לשבור את האירוסין. אני מקוה שהוא יתגבר על הידיעה הקשה. יכול להיות שהוא לא מאמין על מה שהוא שמע על הארוסה.

זה קורה שכך מגיבים אך טוב שיכנס לכל הנושא מתוך ידיעה ולא מתוך בורות
תגובה נוספת. - זיווג לא נכון, 02/06/2016
לצערי בניגוד למה שכתב כבוד הרב אנו לא טוחנים מים טחונים.המצב קשה יותר ממה שזה נראה.
האישה שרוצה לדבר עם הבחור, השאירה לו הודעה בטלפון שהיא מעוניינת לשוחח איתו פנים מול פנים. כמובן שהיא מצאה תירוץ סביר לפגישה, כי אם היא הייתה אומרת את הסיבה, הוא היה נבהל ולא מוכן להיפגש. הבחור, שהוא אדם תמים, סיפר לארוסתו שאותה אישה רוצה להיפגש איתו לשיחה, וסיפר מה הסיבה לכך. הארוסה שהיא ערמומית ומחושבת,נבהלה, וחוששת שהאישה תדבר עליה. לכן הארוסה ביקשה מהבחור לא להיפגש עם אותה אישה. הבחור שלא מעוניין לריב עם הארוסה החליט בינתיים לא לקבוע פגישה. לאישה עצמה, שיודעת את האמת על הארוסה שלו, יש שתי אפשרויות עכשיו: להשאיר לבחור הודעה במשיבון שלו בטלפון, ובהודעה פשוט לספר את האמת על הארוסה, או לשלוח לו הודעה באינטרנט, שתגיע אליו בדואר האלקטרוני, ואז הוא יוכל לקרוא את האמת על ארוסתו.
לדעתי שתי האופציות לא טובות כי נשארת הוכחה מוקלטת או כתובה אודות מצבו של הבחור: ההוכחה תהיה מוקלטת במשיבון הטלפוני שלו, או שהיא תהיה כתובה בדואר האלקטרוני שלו באינטרנט. מכייון שהבחור תמים ומאמין לאנשים, אולי הוא ירצה להראות לארוסה את מה שנאמר לו במשיבון, או את מה שנשלח לו במחשב, כדי לקבל ממנה תשובות בעניין הזה.
לדעתי כנראה אין ברירה וצריך לרדת מהסיפור הזה, ולתת לבחור ליפול בפח ולהיכנס לחיי נישואין של מקח טעות. החשש היחיד שלי הוא שאם אותה אישה תספר לבחור את האמת על הארוסה, היא תיפגע מזה!
האישה שרוצה לגלות לו את האמת, טוענת שאסור להשאיר את המצב ככה, כי יש כאן עניין של ``בפני עיוור לא תיתן מכשול``. היא לא יודעת באיזו דרך לספר לו את האמת: להשאיר הודעה בתא הקולי הטלפוני, או לשלוח הודעה כתובה באינטרנט. מה דעת כבוד הרב? באיזו דרך עדיף לספר לו את האמת?

להתקשר אל הבחור ולומר לא לתהשאיר הודעות אלןא לדבר ישירות בטלפון
זיווג לא נכון - תגובה נוספת, 08/05/2016
אז לפי מה שאתה כותב, אולי כדאי באותה שיחה, אחרי שמתגלה לו האמת, לומר לו שאין צורך לפחד, שהוא יכול להשיג בחורה טובה ושהוא רק צריך סבלנות בשביל זה. מה דעתך? צריך גם לעודד אותו או רק לומר לו את האמת על הבחורה?

יכולה להיות בעיה אחרת אצל הבחור. הוריו, בעיקר אימו, רוצים שהוא יינשא בגיל צעיר, גם בגלל שהם הוריו והם מעוניינים בטובתו, וגם בגלל שכבר יש להם ילד אחד שהתחיל להיכנס לרווקות מאוחרת, והם חוששים שגם הבחור הזה ייכנס למעגל הזה.איך אפשר להוריד ממנו לחץ משפחתי להינשא בגיל צעיר?

לגבי הבחור עצמו: קשה להאמין שהבחור מרגיש שהוא בקצה גבול היכולת להשיג בחורה, כי הוא חכם, טוב לב, חרוץ, ונראה טוב. התכונה היחידה שהיא בעוכריו היא התמימות שקיימת בו. התמימות הזאת כנראה מושכת אליו בחורות נצלניות, והשאלה היא איך אפשר לעזור לו לא ליפול שוב בפח הזה...

שלום רב,

יש לי רושם שאנחנו טוחנים מים טחונים.

הבחור חייב להיות עצמאי במחשבותיו ואינו זקוק לעידוד ותמיכה ועזרה כלשהי.

הלחץ המשפחתי הוא ברור, אבל שוב אינו הבעיה שלך אלא של הבחור. לעיתים קרובות דווקא הלחץ המשפחתי הזה גורם לרווקות מתאחרת.

כל מה שיש לעשות הוא לומר לו לפקוח עיניים לגבי השידוך שלו ולראות, יכול להיות שהוא אכן התארס בגלל הלחץ המשפחתי ואז הוא יודה כפל כפליים כי ראשית ישתחרר מהשידוך הזה ושנית ישתחרר מהלחץ המשפחתי.

בברכה
מאיר שמחוני
זיווג לא נכון - עוד תגובה, 08/05/2016
תודה לרב על תשובתו המעודדת.
נכון שלשקר יש רגליים קצרות. אך כאשר מדובר בשקר שנעשה על ידי אישה ערמומית ומניפולטיבית, השקר יכול להיות מוסתר במשך כל החיים, ואז הבחור חי את חייו בגן עדן של שוטים וזה ממש לא הוגן כלפיו.
אותה אישה שיודעת את האמת היא תדבר איתו בזמן הקרוב.היא רק חוששת שהבחור יתעלף או יקבל התקף לב כשהוא יגלה את האמת על ארוסתו...

דרך אגב, אתה כתבת שייתכן שלבחור לא יהיה אכפת שלבחורה יש רק סיבות אגואיסטיות להיות איתו. אם זה אכן כך, מה זה מעיד על הבחור עצמו? הרי הוא מטבעו בחור טוב, הגון וישר. מדוע הוא עלול להסכים למצב כזה?

אף שקרן אינו יוכל להסתיר את השקר כל החיים.
אם זה היה כך בתי הסוהר היו ריקים מאנשים.
מסתבר שאפילו הטובים ביותר אינם יכולים להסתיר את השקרים שלהם. אז היא בוודאי עוד לא הגאון שיוכל.


איני יוןדע אם הוא יכול להסכים לדבר שכזה אבל לעיתים בחורים שמרגישים שהם בקצה הגבול של להשיג בחורה לחייהם מוכנים לסבול הכל.

איני מכיר את הבחור ואת המצב אלא ממה שאתם מספקים לי ולכן יש לי להיזהר בדברי.

אני חושב שהוא יקבל התקף לב. אני חושב שיכאב לו בהחלט לשמוע לאן נפל, אך יהיה שמח שלא שגה לאורך זמן והאירו את עיניו.
בברכה
מאיר שמחוני
זיווג לא נכון. - עוד תגובה., 08/05/2016
אז אם אי אפשר להוכיח את זה בצורה מדוייקת לא כדאי לספר לו?

אין ספק שזה מתוך מניע צדדי, מתוך החשש שהיא תמשיך להישאר רווקה. אבל היא אף פעם לא תודה בכך. יש מישהי שמכירה אותה היטב, וגם אותו, והיא בטוחה במאה אחוז שהבחורה מעמידה פנים שהיא מאושרת איתו. היא בטוחה שהבחורה ערמומית ומניפולטיבית, והייתה כבר מאד לחוצה כשפגשה את הבחור התמים ובעל המידות הטובות.

אותה אישה חשה שאם הבחור לא ידע על כך, זה יהיה בבחינת לא תיתן מכשול בפני עיוור. אם היא תספר לו על זה, זה יהיה רק על סמך ההיכרות שלה עם אותה בחורה, לא על סמך וידוי מהבחורה. אני גם חשתי שהמידע הזה נכון, אבל ההיכרות שלי עם אותה בחורה היא יותר שטחית. האם האישה שמכירה היטב את הבחורה יכולה לספר לבחור את האמת המבוססת רק על היכרותה עם הבחורה? אותה אישה יש לה אינטואיציה מאד טובה לגבי אנשים שהיא מכירה, ולכן היא חשה שנעשית כאן רמאות.

שלום רב,
אומרים שלשקר יש רגלים קצרות, כלומר לא לעולם היא תוכל להסתיר את האמת שנישאה תוך סיבות אישיות אגואיסטיות.

אם נשים לב שקר לא מחזיק מעמד זמן רב. לאותיות המילה שקר יש רק רגל אחת לעמוד עליהן והן נופלות מהר מאד. לעומת זאת לאמת יש רגלים חזקות לכל אות שתי רגלים ולכן אמת עומדת לעד.

השקר הטוב ביותר הוא האמת.

אני מבחינתי האישית הייתי משוחח עם הבחור ומחבקש ממנו לפקוח עין ולבדוק אם אכן זו אהבת אמת או סיבות אחרות.

יכול להיות שלא יהיה איכפת לו שיש לה סיבות כאלו ויכול להיות יושדה כל חייו על כך שפקחת לו את העיניים.

בברכה
מאיר שמחוני
תגובה נוספת. - זיווג לא מתאים, 03/05/2016
זה ממש לא נכון.יש חשיבה על טובתו של הבחור. אם החשיבה הייתה אגואיסטית אז לא הייתה מתקבלת ההחלטה לספר לו על זה!הבעיה היא שאי אפשר להוכיח שהיא נישאת לו ממניע צדדי. איך אפשר להוכיח דבר שקשור לענייני הלב?

שלום רב,

אי אפשר להוכיח אם אין נתונים מדויקים. אלא שכאן נאמר שידוע במפורש שזה כך ולכך גם התייחסתי.

בברכה
מאיר שמחוני
זיווג לא מתאים - עוד תגובה, 25/04/2016
ברור שעדיף שהבחור לא יתחתן איתה. אבל צריך לקחת בחשבון שהוא אולי ישנא את מי שידווח לו ויבקש ממנו לבדוק את הדברים.יכול להיות שהוא בכלל לא ירצה לבדוק את זה עקב תמימותו.

שלום רב,

מה שאת כותבת יכול להיות נכון.
א. אם לא ירצה לבדוק זו כבר החלטה שלו ואת את שלך עשית.

ב. אם הוא יחליט לשנוא אותך על כך איזה חשיבות יש לזה כשהצלת אותו מחיי נישואין קשים. מכאן שזה כל כך לא מתקבל על הדעת אבל מראה שאת אינך חושבת על טובתו של הבחור אלא רק עלן עצמך. וחבל.

בברכה
מאיר שמחוני
תגובה נוספת. - זיווג אחר, לא מתאים., 21/04/2016
ברור שלא כדאי לתת לבחור לסבול בעתיד. הוא צריך לדעת את האמת.אבל בגלל שהוא אדם תמים הידיעה תשפיע עליו בצורה קשה. הוא ירגיש נבגד.אולי לא יהיה לו יותר אמון בנשים. יכול להיות שהוא לא יאמין לידיעה עצמה ואז הוא ישנא את מי שסיפר לו את זה!

אם הוא יבין שהבחורה רוצה להינשא לו ממניע צדדי,זה יפגע בדימוי העצמי שלו ובבטחון העצמי שלו. גם ההבנה שהוא בחר בבחורה לא טובה,ולא שם לב לכך, תיפגע בו. הוא יחשוב שכושר השיפוט שלו לוקה בחסר,וזה ממש לא יחזק אצלו את הביטחון העצמי.

גם חשוב לזכור שהייתה תקופת היכרות מסוימת והוא ראה בה עד כה מישהי שתהיה בת זוגו בעתיד ואם ילדיו. לכן פרידה ממנה תהיה קשה מאד עבורו. פתאום כל האנרגיות והפנטזיות שהושקעו בקשר הזוגי ייפסקו באופן מיידי,לא באופן מדורג.אז נכון שעדיף לו לחיות בלעדיה, אבל המחיר הנפשי שהוא ישלם עבור הפרידה עלול להיות קשה וגבוה!

שלום רב,

אם ברור שלא כדאי לתת לבחור לסבול בעתיד, ברור מה יש לעשות.

חשבי לרגע קט מה היה קורה אם היה מדובר באחיך... היית משאירה את האירוסין על כנם?

ובעתיד אם יתחתנו יכול להיות שתיכנס להיריון מידי, כי היא מחושבת והוא לא יוכל להתגרש ממנה מבלי לאבד את כל רכושו.

אני הייתי מדווח על כך ושיבדוק את הדברים לעומק לפני שהוא נכנס למיטה חולה.

מוטב לפרק אירוסין מאשר לפרק חתונה.

היה לי מקרה שיכול לתת לך תמונה על המצב שתרחש לאחר מכן לפני כעשר שנים.

הגיעו אלי זוג שהיו נשואים כבר שלוש שנים והאישה סבלה מאד מבעלה. לדעתו יש במשפחה קפטן וחייל. הוא הקפטן והיא החייל והיא צריכה לשמור עליו. הוא לא צריך לעשות שום דבר עבורה.
בפגישה אתה היא סיפרה שבהיותם במונית בדרך לחתונה, הוא החליט שהוא רעב מדי ועצר לקנות שווארמה. לעצמו בלבד. כשהוא ניגש אל המכונית בחזרה הוא אמר לה ``את מבינה את חייבת לדאוג תמיד שיהיה לי טוב. את החייל שצריך לדאוג למפקד. אוי ואבוי אם לא.``

שאלתי אותה כששמעת את המילים הללו והזדעזעת מדוע המשכת לנסוע לחתונה ולהתחתן אתו. מדוע לא עצרת את המצב כאן ועכשיו?

תשובתה הדהימה גם אותה. היא אמרה שבאולם כבר חיכו האורחים והמתנות, וההורים הוציאו כל כך הרבה כסף על החתונה שאי אפשר היה לבטל אותה. רק לאחר שהיא סיימה לומר את הדברים וחזרתי עליהם היא קלטה את האבסורד שבו היא חיה, בגלל שחששה ממה שיגידו האורחים וההורים היא קברה שלוש שנים מחייה.

דרך אגב לקח עוד שלוש שנים עד שהיא זכתה לגט.

את רוצה שלבחור הזה יקרה מקרה דומה?

בברכת מועדים לשמחה
מאיר שמחוני
זיווג אחר, לא מתאים. - בקשר לתגובה: זיווג לא נכון., 20/04/2016
גם לי נראה שמידע כזה צריך להביא לבחור. השאלה היא לאן המידע הזה יוביל. הרי הבחור כבר התארס, ובגלל שמדובר במשפחות דתיות,אז בעצם גם המשפחות כאילו מתחתנות זו עם זו.

אם מדובר במשפחות דתיות לאומיות,הגיוני שיש להם כרטיסים בפייסבוק, ושם בטח יש תמונות מהאירוסין, והבחור והבחורה בטח כתבו שם שהם מאורסים,ובטח הם קיבלו איחולים בפייסבוק מבני משפחתם וחבריהם.

ועכשיו, אחרי שכל העולם ואשתו יודעים שהם מאורסים, פתאום תגיע אליו הידיעה שהבחורה היא לא בעלת מידןת טובות כמוהו, ושיש לה מניע צדדי לנישואים איתו. הוא בטח ירצה להתייעץ עם משפחתו לגבי המידע הזה. משפחתו בטח לא תירצה שהוא יבטל את האירוסין, כי זה יביא בושה למשפחה. ואז הוא ירגיש בין הפטיש לסדן. מצד אחד הוא ירצה לבטל את האירוסין,ומצד שני משפחתו ומשפחתה של הבחורה ילחצו עליו לא לבטל את האירוסין. המצב הזה יביא למתח בינו לבין המשפחות משני הצדדים. האם עדיף להגיע למתחים האלה כדי לנסות למנוע מהבחור חיי נישואים לא טובים?

צריך גם לזכור שמדובר בידיעה שאי אפשר ממש להוכיח אותה. איך אפשר להוכיח שלבחורה יש מניעים צדדיים להינשא לבחור? הרי היא לא תודה בכך! הדברים שקשורים לענייני הלב,קשה להוכיח אותם.הוזכר שהיא בחורה ערמומית, מניפולטיבית,ותחמנית.אז היא בטח תעמיד פנים שאין לה מושג מהי הבעיה כאן.אז מה הבחור יכול לעשות? איך אפשר באמת לעזור למישהו שנקלע למצב כזה? צריך לעודד אותו להתעמת עם הבחורה?

שלום רב,

אספר לך אירוע שהיה בטיפולי לפני שנים.

הגיעו אלי זוג שהסתבר שהבעל אלים. יותר מכך אשתו היא המשרתת שלו וזה כל תפקידה. הוא קרא לזאת אני הקפטן והיא המלח. והיא צריכה לשמור עלי ולעשות כל מה שאני אומר.

כשבררתי כיצד קרה הדבר היא ספרה לי שבדרכם לאולם החתונה, ממש לפני החופה. הוא עצר את המונית ויצא לקנות לעצמו שווארמה. הוא לא קנה לה, כי היא עדיין צמה, הוא לא. הוא חזר אליה למכונית ואמר לה: את מבינה, תפקידך לדאוג לי כל הזמן, ולדאוג שלא אהיה רעב לא לאוכל ולא למין. אני הקפטן ואת המשרת.`` היא נדהמה ושאלה את עצמה באותו רגע ``עם מי אני מתחתנת? אוי אילו חיים מחכים לי?``.

שאלתי אותה מדוע אל ביטלת את החתונה באותו רגע?

התשובה הממה אותי.

``תראה, כל האורחים מחכים באולם שנגיע ונערוך חתונה. וגם הוצאנו כל כך הרבה כסף על החתונה הזאת שנפסיד אותו, אז אי אפשר היה להופיע באולם ולומר שביטלתי את החתונה, איך היו מסתכלים עלי?``

שאלתי בחזרה: והיה כדאי לסבול שלוש שנים של סבל מהאדם הזה, ועכשיו לסבול עד שתקבלי גט, ורק לא להפר חתונה?

היא הבינה את השגיאה ואמרה שכמובן שלא. היום היא הייתה מבטלת את החתונה מההתחלה.

אלו שאת מדברת עליהם רק התארסו, ואת יכולה להציל אותם מחיים עלובים.

תשבי בצד ותתני להם להתחתן ואחרי כן להגיע לגירושין או לחיות חיי סבל?

תחשבי על כך.

בברכה
מאיר שמחוני
זיווג לא נכון - זיווג אחר, 20/04/2016
האם מותר לגלות לאדם מאורס שהארוסה לא ישרה איתו, אלא עושה את עצמה שהיא מעוניינת בו? שניהם בשנות העשרים לחייהם ''בערך באמצע שנות העשרים''. הבחור הוא אדם חכם, עם לב טוב,בעל מידות טובות, אך יש בו גם תמימות רבה יותר ממה שיש לרוב האנשים בגילו. הוא לא פתי, אך יש בו נאיביות הנראית לעין. הבחורה היא ערמומית ומניפולטיבית. היא מנצלת את תמימותו של הבחור, ומעמידה פנים שהיא אוהבת אותו, ומעוניינת להינשא לו. זה נעשה מצידה כדי שהיא תוכל להספיק להינשא בגיל צעיר, וגם בגלל שהבחור בא ממשפחה טובה ומכובדת, דבר שיביא לעלייה בערכה של הבחורה בפני משפחתה וסביבתה. לא אכנס כיצד הגיע אליי המידע הזה אך זה מידע מהימן, וזה מידע שגם אני חשתי שהוא נכון.
סביר להניח שלאחר החתונה, בשלב כל שהוא, הבחור יבין שהבחורה הפילה אותו בפח, כי באיזה שהוא שלב האמת תמיד מתגלה בסוף. כבר הוכרזו האירוסין, אך הם עדיין לא נרשמו לנישואין. האם מבחינה מוסרית והלכתית מותר לי לגשת לבחור ולספר לו את האמת? הזיווג הזה לא מתאים לו, כי הוא בחור בעל מידות טובות, והיא לא כזאת. הזיווג הזה נוצר עקב חוסר מודעות לעניין הזה מצד הבחור ועקב תמימותו. נראה לי שעל זה נאמר בתורה: בפני עיוור לא תיתן מכשול. אם זה לא יוודע לו עכשיו, הוא יגלה את האמת הכאובה אחרי החתונה, ואז זה יכאב לו הרבה יותר...

שלום רב,

נכדי יוצא בתקופה האחרונה לפגישות אירוסין, אני כסבא שלו בהחלט הייתי שמח לדעת מידע שכזה.

ההורים שלו החליטו להפסיק לבדוק את המשפחות ולשאול על הבחורה כי תמיד התשובות זהות: היא כל כך צנועה, ישרה, יפה, טובה וכו`.

דעתי האישית אלו תשובות שקריות, במקרים רבים, וכשנשאלים יש לומר את האמת על הבחור או הבחורה.

לדוגמא: הוא אמנם גבוה ומאד רזה, אבל הוא עייף מאד בערבים וזקוק להרבה שינה.
או,
היא נחמדה, לא הכי יפה שבעולם, קצת מלאה, ויש לשים לב לבדוק את מה שהיא באמת מחפשת.

ולכן כשאת יודעת בבירור מידע שכזה חייבים להביא אותו בפני הבחור, והוא יחליט מה הוא עושה. ברור שמוטב למנוע נישואין מאשר ליצור גירושין.

בברכה
חג כשר ושמח
מאיר שמחוני
ומה לגבי סגולות לדברים - אשה אחת, 14/04/2016
שאין לנו שליטה עליהם?

לבעל של חברה שלי יש 0'' זרע. אפילו תאים בודדים אין. זה לא מבחירה. אז גם פה כל הסגולות הן לשווא? נקווה שלא.

אמנם מי שמוכר סגולות, כנראה עושה זאת מאינטרסים ואין לקנות כי זה סתם שטויות. אבל יש סגולות שעובדות יפה, לא?

הסגולה היחידה שאני מכיר ומאמין בה היא התפילה.

התפילה שאני מתפלל לבורא עולם ומבקש ממנו את חסדיו.

לעתים התשובה חיובית ואני מקבל את מה שביקשתי ולפעמים התשובה שלילית ואיני זוכה למה שאני מבקש.

אם זכיתי אשרי וטוב לי
ואם לא זכיתי אשרי וטוב לי שיש לי אבא ביודע וב ממני מה טוב עבורי ומה לא.

זהו ואין שום סגולות אחרות.


פורטל מורשת
דף הבית
אודות
צור קשר
הוסף למועדפים
הפוך לדף הבית
רישום חברים
מפת האתר
ראשי
שאל את הרב
שיעורי תורה
לימוד יומי
לוח שנה עברי
זמני היום
זמני כניסת ויציאת השבת
רפואה שלמה - רשימת חולים לתפילה
פורומים
שידוכים
תיירות
שמחות
אינדקס
ערוצי תוכן
יהדות
מידע יהודי
חדשות
דעות
משפחה
תרבות
אוכל
קניות
כלים
פרסמו אצלנו
במה ציבורית
המייל האדום
בניית אתרים
סינון אתרים
RSS
דרושים
תיק תק – פיתוח אתרים לביה"ס
לוח שנה עברי
זמני היום וזמני כניסת ויציאת השבת
מגשר גירושין
אינדקס אתרי יהדות
אינדקס אתרי חינוך
בית מדרש | מידע יהודי | פרשת השבוע | מאגר השיעורים | לוח שנה עברי | אנציקלופדיית יהדות | חדשות | תרבות | אוכל | קניות | אינדקס אתרים | רפו"ש | שו"ת | פורומים | שידוכים | שמחות | תיירות | במה ציבורית | בניית אתרים | סינון אתרים | דף הבית | הוסף למועדפים | אודות | צרו קשר | RSS | פרסמו אצלינו | דרושים
© כל הזכויות שמורות ל SafeLines