יהדות
הפוך לדף הבית
יהדות מידע יהודי חדשות דעות משפחה תרבות אוכל נשים חינוך
 שווה עיון:
בעל תפילה בימים נוראים

 
שאל את הרב - שאלות ותשובות ביהדות ובהלכה
דף הבית » שאל את הרב - שאלות ותשובות ביהדות ובהלכה » שם לבן
 


» לצפייה בתשובות הרבנית שולמית בן שעיה
חיפוש
» מתקדם

 תגיות
   7 נקיים    אבות    אזכרה    אינטרנט    אירוח שבת    אירוסין    אישה    אישות    אישות ומשפחה    אמונה    אתרוג    בגידה    בחורה    בינו לבינה    בית    בית כנסת    בית מדרש    בית ספר    בעל    בר מצווה    ברית מילה    ברכה    ברכות    ברכות הנהנין    ברכות השחר    ברכת החמה    ברכת הלבנה    ברכת המזון    ברכת כהנים    בשר וחלב    בשרי    בת מצווה    גזל    גיור    גירושין    גניזה    גשם    דבר תורה    דברי תורה    דגים    דעות    דתי    הדלקה    הדלקת נרות    הוראה ותלמוד תורה    הורדות    הורדת שירים    החזר מס    היחיד והחברה
 אינדקס נושאים
 
» אינדקס נושאים ותגיות

שם לבן

מתוך: אישות ומשפחה » הורים וילדים פורסם בו' באדר א התשע"ו
שלום לכבוד הרב
יש לי ילד בן 3 שקראתי לו בשם איתם ישי הוא נולד בכה' אדר תשע"ג.
אני אהבתי את השם ומצאתי פסוק מקסים בתהילים שמסביר את השם איתם וזה גם שם של מקום שחנו בו בני ישראל ביציאת מיצריים. והבנתי שתם משמעו תמים ''''שלם
וכך חשבתי שזה שם מתאים יפה ומקסים.. האם צדקתי ועשיתי נכון וזה שם טוב כי לפעמים אומרים לי שסיומת תם בהיפוך אותיות זה לא טוב..
למרות שהשם המלא זה איתם אי ''''לא .. האם נכון בחרתי?
אשמח לתשובתך זהבית


התשובה:
שלום רב,

השם שבחרת שם איכותי ביותר.

אם נתחיל לפרק שמות ולעשות היפוך אותיות, כמו שכתבת, לאן נגיע? נגיע לכך ש - אי של איצם זו קריאת כאב, והיפוכו יא זו קריאת התפעלות. ברור שאלו שטויות של מי שאינו מבין בדברים בכלל.

אנו מתייחסים לשמות על פי האותיות שמהם מורכב השם ומקומם בשם.

כל אות יש לה חשיבות והנה לפניך התוצאה של שמו של בנך ואז תחליטי אם הוא טוב ואם הוא גרוע.

איתם ישי
שלוש אותיות א,מ,ת המופיעות בשם הראשון הן אותיות אמת. אותיות חזקות ויציבות מאד שמעניקות הרבה מאד כוח של אמת ויציבות לילד.
שלוש פעמים מופיעה האות י' בשם אות של חכמה היורדת לפרטים קטנים.

ועכשיו בהרחבה

אלף = ללמד, כנאמר ''''ואאלפך חכמה'''' באיוב לג, לג. היפוך האותיות של האות אלף, במלואה, הוא פלא, פלא הא דבר שנפלא מן האדם – ומרמז על כתר, שנאמר והחכמה מאין תמצא, אין הוא הכתר, מקור החכמה.
א' אלופו של עולם – הקב''''ה – אלוף נעורי אתה, ירמיהו ג' ד. גמרא מסכת חגיגה ט''''ז א. א' בנויה מאותיות ו ושתי אותיות י' שערכן המספרי הוא 26 כערך שם הוי''''ה.
א-ל-ף, אלף למד פה, הנשמה שהיא חלק אלוה ממעל ששוכנת במוח מלמדת דרך המוח את הפה שבו כוח הדיבור.
אלף – אֶלֶף, בורא עולם – המרומז באַלף, ברא את הריבוי המרומז על ידי אֵלף וכפי שאומר הפסוק ''''שאו מרום עיניכם וראו מי ברא אלה – מי אלה - אותיות אלהים, שהוא המי שברא אלה. את הריבוי.

אות זו פתוחה לכל הכיוונים ולכן אינה סובלת מסגרות ופורצת לכל כיוון עקב חוסר מסגרת. בעלת יכולת שכלית גבוהה ומכורה לשינויי ותהפוכות, בולטת ואינה נחבאת אל הכלים, יש לה אומץ כוח ושליטה, מסמלת אהבת ידע ובעלת כוח רוחני חזק. אדם זה יהיה בעל רצון לחופש ויהיה לו קשה לקבל מרות מאדם אחר.
נותנת את היכולת להסתגל מהר לשינויים בכל גיל. האות ב' מביאה את הברכה והאות א' מחלקת אותה לשאר האותיות. אות הגורמת לאיזון רוחני שאין לו גבולות ומגבלות. דם עם הרבה אותיות א' עלול לגרום לחוסר איזון ולחסור יציבות נפשית, כמו כן עודף חופש ומרחב עלול להביא בעיות בזוגיות.


''האות י'. אות החכמה. האות הראשונה בשמו של הקב''''ה. חכמה יסודה מהמילים כח מה, והמרכז למקור הכוח הוא מהאין, כפי שנאמר ''''והחכמה מאין תמצא'''' (איוב כ''''ב י''''ב) דבר זה מגלה כי החכמה קשורה קשר חזק עם הענווה. כפי שאנו מגלים בגודלה של האות י' שהיא הקטנה מכל האותיות.
האות י' מייצגת מוח חריף היורד לפרטים קטנים, לכן עבודה עם פרטים קטנים מאד מתאימה למי שנושא אות זאת בשמו, אך תלוי מיקומה של האות בשם. במקרה הזה האות י' היא שלישית ואחרונה, מקיפה את האות ת' שהיא האות האחרונה במילה אמת ומתחילה באות מ' של אמת, כל שהקב''''ה מסובב אותו סביב האמת ומצמיד אותו לאמת. דבר המתאים ביותר לאיש קריירה ואדם שעתיד ללכת בגדולות. יש לאות י' כשרון משחק בעולם של מציאות, אהבת החומר יותר מאהבת הרוחניות, לכן האות הזאת מטרתה ללמד את האדם לראות את העולם בגדול ולעבוד על מידת הענווה. בעל אות זו, במיוחד פעמיים האות י', הוא אדם סמכותי ובעלת אישיות ממגנטת, מקרינה חום ואהבה.
''

''האות ת' מרמזת לאמת המורכבת מהאותיות הראשונה ''''א'''' האמצעית ''''מ'''' ואחרונה ''''ת'''' שבסדר הא-ב. היא מלמדת שהאמת כוללת הכול.

האות ת' מושפעת מיסוד המים וכוכב צדק המקנים לבעליה תמימות, טוב לב, יכולת שכלית גבוהה, מעשים רגשיים ורגשניים, מצבי רוח משתנים, חוסר ביטחון, רגש הגובר על המוח, רגישות, דאגה רבה, נוסטלגיה והתרפקות על העבר ויכולת נתינה רבה.
''

''ערכה המספרי של האות מ' הוא 40 – למספר זה יש משמעות של יצירה כפי שאומרים חז''''ל ש 40 יום הוא זמן היווצרות הוולד במעי אמו. מטעם זה מסבירים חז''''ל את ישיבתו של משה בהר סיני 40 יום לקבלת התורה מהקב''''ה, כדי שהתורה שהיא רוחנית תיקלט כליל בתוך האדם בעת שישתחרר מחומר גשמיותו שהתהווה במשך 40 יום.
אות זאת שייכת לאותיות אמש שהם בעלות עוצמה רוחנית גבוהה ביותר וכן לאותיות אמת שהם אותיות חזקות של הליכה בדרך הישר והאמת. היא נותנת לבעליה רוחניות רבה וראיית עולם רחבה – אומץ, חריצות, סבלנות, רגישות לזולת, יחד עם יכולת הקרבה עצמית. פגיעות גבוהה אך גם יכולת הישרדות טובה. חכמה וחולמנות.
אות זו מושפעת מיסוד המים ולכן יש באופייה עזרה לזולת אך קושי בעזרה עצמית, הליכה עם הזרם ולא נגדו כטבעם של מים זורמים.
''


''האות ש' אות שבה נוצר יסוד האש. בו תלוי האור. צורת האות ש' דומה ללהבה. ש' מסמלת גבורה. גבורה יכולה להיות חיובית או שלילית, תלוי כיצד משתמשים בה. לכן גם המילה שן היא השם של החלק החזק ביותר בגופנו. והוא ניתן לנו כהסבר לכוח וגבורה בפסוק ''''שיני רשעים שיברת'''' (תהילים ג) יחד עם זאת האות ש' מדברת על שינון, חזרה על הלימוד עד שהדברים יושבים היטב במוח. כך הן מופיעות בסדר הספירות של הרגש. האם ש' תוסב לחיוב או לשלילה בגיל ההתבגרות קשור מאד לרגשות של הנערה באותה תקופה של התבגרות. אם הרגשות שלה פגועים, או שהיא מרגישה כאילו והם פגועים הרי שהיא תשמש את האש של הש' למלחמה בכל הסובב אותה. ואם היא רגועה ושמחה ומאושרת הרי שהאש של הש' תתמקד בלמידה ושינון. שינום חומר למדיה דומה מאד לשיניים הטוחנות את האוכל עד דק. זה מתבטא גם במספר השיניים של האדם 32 במספרם שהן ל''''ב נתיבות החכמה.
ש' מסמלת לשורש, שורש האמת, הדבר בא לידי ביטוי בשלושת ענפי האות ש' המסמלים נשמה, רוח, גוף, וכן לשלושת הקדושות שהם קדושת שבת, קדושת הקב''''ה וקדושת עם ישראל.
משמעות האות ש' בחייו של האדם נמדדת בפעלתנות שלו, בחריצות שבו, אבל שתי תכונות אלו גורמות לחוסר שקט ורדיפה אחר תענוגות. דחף מ צד אחד ורוחניות מצד שני, שני אלו גורמים לחוסר השקט כי הם לא מתיישבים יחד בגיל ההתבגרות. יש יכולת קליטה מ צוינת, מזג חם , התלהבות, מזג חם וכוח להשיג מטרות.
''

בברכה
מאיר שמחוני

 
כתוב תגובה
גולשים נכבדים,
אנא הקפידו לכתוב הערות עינייניות ביחס לשאלה הנוכחית בלבד!
לצערינו, שאלות, הערות כלליות וכד' שאינן מתיחסות לשאלה, יימחקו מהמערכת.
בברכה, צוות שו"ת מורשת.
הנך מוזמן להגיב על שם לבן
*שם:
  דוא''ל:
האם לפרסם את כתובת המייל בתגובה
*כותרת:
*תוכן:

אימות תווים:
 


פורטל מורשת
דף הבית
אודות
צור קשר
הוסף למועדפים
הפוך לדף הבית
רישום חברים
מפת האתר
ראשי
שאל את הרב
שיעורי תורה
לימוד יומי
לוח שנה עברי
זמני היום
זמני כניסת ויציאת השבת
רפואה שלמה - רשימת חולים לתפילה
פורומים
שידוכים
תיירות
שמחות
אינדקס
ערוצי תוכן
יהדות
מידע יהודי
חדשות
דעות
משפחה
תרבות
אוכל
קניות
כלים
פרסמו אצלנו
במה ציבורית
המייל האדום
בניית אתרים
סינון אתרים
RSS
דרושים
תיק תק – פיתוח אתרים לביה"ס
לוח שנה עברי
זמני היום וזמני כניסת ויציאת השבת
מגשר גירושין
אינדקס אתרי יהדות
אינדקס אתרי חינוך
בית מדרש | מידע יהודי | פרשת השבוע | מאגר השיעורים | לוח שנה עברי | אנציקלופדיית יהדות | חדשות | תרבות | אוכל | קניות | אינדקס אתרים | רפו"ש | שו"ת | פורומים | שידוכים | שמחות | תיירות | במה ציבורית | בניית אתרים | סינון אתרים | דף הבית | הוסף למועדפים | אודות | צרו קשר | RSS | פרסמו אצלינו | דרושים
© כל הזכויות שמורות ל SafeLines