יהדות
הפוך לדף הבית
יהדות מידע יהודי חדשות דעות משפחה תרבות אוכל נשים חינוך
 שווה עיון:
לצאת עם משתמט?

 
שאל את הרב - שאלות ותשובות ביהדות ובהלכה
דף הבית » שאל את הרב - שאלות ותשובות ביהדות ובהלכה » כפרת עוונות
 


» לצפייה בתשובות הרבנית שולמית בן שעיה
חיפוש
» מתקדם

 תגיות
   7 נקיים    אבות    אזכרה    אינטרנט    אירוח שבת    אירוסין    אישה    אישות    אישות ומשפחה    אמונה    אתרוג    בגידה    בחורה    בינו לבינה    בית    בית כנסת    בית מדרש    בית ספר    בעל    בר מצווה    ברית מילה    ברכה    ברכות    ברכות הנהנין    ברכות השחר    ברכת החמה    ברכת הלבנה    ברכת המזון    ברכת כהנים    בשר וחלב    בשרי    בת מצווה    גזל    גיור    גירושין    גניזה    גשם    דבר תורה    דברי תורה    דגים    דעות    דתי    הדלקה    הדלקת נרות    הוראה ותלמוד תורה    הורדות    הורדת שירים    החזר מס    היחיד והחברה
 אינדקס נושאים
 
» אינדקס נושאים ותגיות

כפרת עוונות

מתוך: אישות ומשפחה » שידוכין פורסם בכ"ב בחשוון התשע"ה
שלום כבוד הרב!
אני בחורה דתיה בת 33 ועדיין רווקה.
רציתי לספר לכבוד הרב שבעוונותי הרבים בצעירותי בגיל 23 הכרתי דרך האינטרנט בחור שהתברר בסופו של דבר שהוא נשוי.. והייתי איתו תקופה בקשר. בהתחלה זה היה רק טלפונים, אבל אח"כ נפגשנו ורק פעמיים. יש לציין שהנני בחורה שמורה , והיה סוג מסוים של מגע, אבל לא התפתיתי להתמסר לו...
בתוך תוכי ידעתי שזה דבר לא ראוי בכלל אבל התפתיתי אחר יצרי, ובמשך כל תקופת הזמן הזו הייתי אומנם בקשר איתו אבל תמיד התייסרתי בתוכי שאני עושה דבר לא ראוי.
הנני בחורה מאוד מאוד מאמינה, מתפללת, מברכת, מתלבשת בצניעות - ודבר זה היה להפך ממה שאני באמת. וזה דבר שמאוד הציק לי, . כי אומנם הקשר עשה לי טוב באופן רגעי, אבל מנע ממני מלהכיר בחור ירא שמים להקמת בית.
עד אשר החלטתי באופן סופי לסיים את הקשר לצמיתות..זה היה קשה מאודדד בהתחלה, אבל הייתי חייבת לעשות את זה, זה לא נתן לי מנוח, זה גמר אותי איך אני עושה דבר כזה בכלל.. זה נוגד את האופי שלי ומי שאני. אני אדם רחמן, בעלת נתינה וכואב לי על אנשים שעושים להם דברים כאלה.. אז אני אגרום לדבר כזה???
אני בחורה צעירה שצריכה להקים בית על אדני התורה והיראה, רוצה בעל ירא שמים , וילדים שהולכים בדרך התןרה והמצוות, ..
חתכתי את הקשר באופן מוחלט, הצטערתי מאוד מאוד על שעשיתי דבר כזה, עשיתי וידוי וחרטה גמורה, עשיתי המון צדקה כדי לכפר על חטאי.. וברוך השם כבר עבר מספיק זמן ולגמרי שכחתי ממנו, וכדי לכפר על כך ולהיות באמת מי שאני ואיך שחונכתי, אני שומרת שמירת נגיעה מלאה, ובע"ה אמשיך לשמור גם עם הבחור שאיתו אצא עד החתונה- ארצה לעשות הכל בקדושה ובטהרה...
וכבר עברו 10 שנים ואני עדיין רווקה, לא הולך לי למצוא חתן ירא שמים.. חשוב להגיד שאני מחפשת חתן שמקפיד בשלוש תפילות, הולך לשיעורי תורה, מקפיד בכשרות ובברכות-כי כזו אני וככה התחנכתי, וזה שנפלתי בחטא הנ"ל זה יצר הנעורים, היום אני מתייסרת על כך ממש ממש, ומצטערת על מעשה זה, ועושה הכל כדי לכפר על כך. אם חטאתי בצניעות - מתלבשת יותר בצניעות. אם חטאתי שהחטאתי בחור - אני מאוד מקפידה שלא יפלו גברים בעיניהם ממני..

ושכחתי ממנו מזמן, והנני נקיה ומוכנה להקמת בית כשר ונאמן עם בחור שאהיה רק למענו ולמען ביתי, אך השבוע היה רב בעירנו שהלכתי אליו לקבל ברכה- והוא הסתכל לי בעיניים ושאל - האם היית בקשר עם גבר נשוי? אני התביישתי ולא יכולתי להגיד את האמת אז אמרתי שלא... והוא אמר לי האם חטאת בנגיעה במשהו כזה??? ואני לא יכולתי להודות בפניו על האמת... ומאז אני שוב מרגישה שאין לי כפרה על כך, כי אפילו שזה מאחורי הרב ראה לי זאת ברוח קודשו ואני מתביישת בכך ממש... הרי עשיתי תשובה וסליחה ווידוי וכפרה... ולא אחזור לעשות דבר זה שוב לעולםם..מה עלי לעשות??? האם התכפר לי החטא?? האם אפילו שכיפרתי על כך זה מעכב אותי??


התשובה:
שלום רב לשואלת,
הביטי שואלת יקרה!
אחד מהתרגילים החביבים ביותר על היצר הרע, זה לפעול כפי שהוא פועל איתך.
הוא לוקח איזה מעשה שעשית אותו במשובת נעורים, לפני כעשר שנים. מעשה שעשית אותו בשגגה, ועל פני התיאור שלך לא ברור שעברתם על איסור מן התורה (בודאי לא לפי רוב הראשונים). מעשה שחזרת עליו בתשובה גמורה מכל לבך. הכל מחול שרוי ומותר לך. אבל היצר הרע, יש לו תרגיל משלו (אהוב במיוחד, כבר אמרנו). הוא מציף לך שוב ושוב את הקשר הישן, מפמפם לך ללא הרף שעשית מעשה נורא ואיום, ואין תשובה וכפרה למעשיך. לכן מגיע לך להמשיך לחיות בבדידות, מבלי לממש ולבטא את כל רגשי האהבה שיש בך כדי להקים משפחה. התוצאה של המחשבות וההרהורים הללו, שאת מדוכדכת, עצובה, מתכנסת בתוך עצמך. ובמקום להטות את האנרגיות שלך לכיוון חיובי. לשמחה, למצב רוח טוב, לשובב את הנפש שלך, כדי שתישאי חן בעיני הבחור הפוטנציאלי. את עסוקה אי שם בעבר, במעשה שכבר נתכפר לך מזמן, ללא צל של ספק, כפי שמופיע בהלכות תשובה ברמב''ם. ואז את עצובה ומדוכדכת והסיכוי שתישאי חן בעיני בחור ראוי, נמוך יותר. ועכשיו היצר הרע עוטה על פניו ארשת של שביעות רצון והנאה ממעשהו המתוחכם.
את מעידה שאת מתפללת שלוש תפילות ביום. אז בתפילת ערבית את מבקשת ''והסר שטן מלפנינו ומאחרינו...'' מה זה 'מלפנינו' זה הדרך הרגילה של השטן, לנסות ולהחטיא אותנו. אבל מה זה 'מאחרינו'? זה בדיוק מה שהוא עושה לך... הוא לוקח משהו מן העבר 'מאחור' ואז הוא מטיף לאדם ''רשע שכמותך... תתבייש לך... אין תקנה למעשיך...'' ואז הוא מפיל את האדם לקרשים. והוא מרוצה, מרוצה מאד.
אבל את תחליטי, שמהיום והלאה. את דואגת שהקב''ה יהיה מרוצה. ולא היצר הרע. והקב''ה יהיה מרוצה כאשר תהיי שמחה, ותקריני את השמחה שלך לסובבים אותך, תעשי דברים שאת אוהבת, תקבלי את עצמך כמו שאת ותהיי מרוצה מעצמך, וגם התפילות שלך יהיו מתוך שמחה והן תתקבלנה ''הוד והדר לפניו.. עוז וחדוה במקומו...''
כמה מילים עליך,
את בת 33 רווקה. כפי שעולה במובהק מן התיאור לך, את דורשת הרבה מאד מעצמך. לא מוותרת, מדקדקת מאד, לא מתפשרת, ואם כך כלפי עצמך. על אחת כמה וכמה כלפי זולתך ובעיקר כוונתי כלפי הבחור הפוטנציאלי. ואם אני צודק אפילו במעט, למה אני לא מתפלא שאת עדיין רווקה..
הביטי שואלת יקרה.
אנו לא אנשים מושלמים! מי שמושלם מקומו למעלה עם מלאכי השרת, לא בעולם הזה. בעולם המעשה שלנו, זה עולם לעבודה תמידית במשך כל חיינו, להיות טובים יותר כלפי אלוקים ואדם. על כן, לא נכון הדבר לחפש בחור שכבר 'מושלם' בתפילות, שיעורים, הקפדה טוטאלית בהלכה ובמצוות. אלא חפשי בחור ירא שמים, שרוצה להתעלות בתורה, במצוות, בדקדוק ההלכה. גם אם היום הוא לא ממש כך, אבל אתם ביחד תבנו את ביתכם ואת עצמכם, בעולם הזה ובעולם הבא. והעיקר! מתוך שמחה, אהבה וקבלה של האחד את רעהו.
יתן ד' ותזכי השנה הזו להקים בית נאמן בישראל ''קול ששון וקול שמחה...''
חשבי על הדברים שכתבתי.
ברכה והצלחה.
ראובן בר-כץ


אתר:טיפול זוגי לדתיים
 
כתוב תגובה
גולשים נכבדים,
אנא הקפידו לכתוב הערות עינייניות ביחס לשאלה הנוכחית בלבד!
לצערינו, שאלות, הערות כלליות וכד' שאינן מתיחסות לשאלה, יימחקו מהמערכת.
בברכה, צוות שו"ת מורשת.
הנך מוזמן להגיב על כפרת עוונות
*שם:
  דוא''ל:
האם לפרסם את כתובת המייל בתגובה
*כותרת:
*תוכן:

אימות תווים:
 
רשימת התגובות  
יישר כח עצום, על דבריך הנפלאים - דניאל, 18/11/2014
נראה כל כך אמיתי ונכון
ובטחוני שהבחור הראוי יזכה.
האם לא נכון להצניע / להסתיר את מעשה העבר בפני הבחור המיועד?
הרי זה נחלת העבר, וזה עלול להרתיעו.

פורטל מורשת
דף הבית
אודות
צור קשר
הוסף למועדפים
הפוך לדף הבית
רישום חברים
מפת האתר
ראשי
שאל את הרב
שיעורי תורה
לימוד יומי
לוח שנה עברי
זמני היום
זמני כניסת ויציאת השבת
רפואה שלמה - רשימת חולים לתפילה
פורומים
שידוכים
תיירות
שמחות
אינדקס
ערוצי תוכן
יהדות
מידע יהודי
חדשות
דעות
משפחה
תרבות
אוכל
קניות
כלים
פרסמו אצלנו
במה ציבורית
המייל האדום
בניית אתרים
סינון אתרים
RSS
דרושים
תיק תק – פיתוח אתרים לביה"ס
לוח שנה עברי
זמני היום וזמני כניסת ויציאת השבת
מגשר גירושין
אינדקס אתרי יהדות
אינדקס אתרי חינוך
בית מדרש | מידע יהודי | פרשת השבוע | מאגר השיעורים | לוח שנה עברי | אנציקלופדיית יהדות | חדשות | תרבות | אוכל | קניות | אינדקס אתרים | רפו"ש | שו"ת | פורומים | שידוכים | שמחות | תיירות | במה ציבורית | בניית אתרים | סינון אתרים | דף הבית | הוסף למועדפים | אודות | צרו קשר | RSS | פרסמו אצלינו | דרושים
© כל הזכויות שמורות ל SafeLines